Mary Antique Jewellery 2001 yılından beri geleneksel el işlemeciliği ile Osmanlı el  sanatını  icra eden, elmas alanında çalışan mücevher firmasıdır. Firmamız sadece ve sadece elmas alnında çalışan ve bu alanda öncü olmanın haklı gururunu yaşayan bir firmadır.

Mary Antıque Jewellery  firma kurucusu olan Meri Taksi Deveciyan; 2001 yılında ailevi tecrübeyi de kullanaraktan, sektörde sadece elmas alanında uzmanlaşmış bir firmanın olmadığını farkederekten, Niş pazarlama unsurlarını göz önünde bulundurup, Meri Antik Kuyumculuğun oluşum temellerini atmıştır.

Firma Sektörde  toptan alanında hizmet vermekte olup, sadece Elmas alanında yüksek ürün çeşidi ile çalışan ilk firma olma özelliğini taşımaktadır.

2001 Yılından bu yana, yapılan yatırımlar, takip edilen sektörel gelişmelerle birlikte firmamız kuyumculuk sektörünün önde gelen firmalarından biri haline gelmiştir.

İlk kuruluş yılımızdan bu güne gelinceye dek; girişimcilik ruhumuzu, inovasyona olan inancımızı hiç yitirmedik ve hepsinden önemlisi geleneklerimize bağlı kalarak; Anadolu’muzun takılarını siz nihai tüketicelerimize ulaştırmakta  hep; zincirin halkalarından biri olduk.

Çıktığımız yolda hedefimiz; kuyumculuk sektöründe GEÇMİŞTEN BUGÜNE ELMAS serüvenini devam ettirmek ve Türkiye’nin, Anadolu’nun eşsiz takılarını dünyaya ve sizlere sunabilmektir. Anadolu motiflerimizin kaybolmaması için hep mücadele ettik ve bundan sonra da; takılarımızda bu yolda kültürümüzü taşıyan unsurlar ile devam edeceğiz…

 

MERİ TAKSİ DEVECİYAN